Ebc Motosiklet Debriyaj Balata Setleri

Set kalınlığı özel olarak belirlenip kontrol edilmiş EBC’nin özel alışım partikülleri katılmış debriyaj balatası yuzeyleri, bu özelliği sayesinde yanmaya ve kaydırmaya izin vermez. Her CK seti orjinal balatanın ölçüsüne uygun üretilmiş ve mükemmel set kalınlığına getirtilmiştir. EBC olarak asla balataları ayrı ayrı değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

Şanzıman yağı, kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken hususlardan birisidir. Asla ATF (otomatik şanzıman yağı) kullanmayınız. Bu yağ kullanımı inceliği sayesinde sürtünmeyi azaltıp motor gücünde az miktarda (yarım beygir) artış sağlıyor olsa da, dakikalar içerisinde debriyajınıza tamir edilmez zararlar verebilir. Her zaman üretici firmanın tavsiye ettiği yağı ve üreticinin belirlediği miktarda kullanınız. Bazı kullanıcılar da ekstra güç elde etmek için kullandıkları yağ miktarını azaltırlar. Bu da debriyajınız için oldukça zararlı bir uygulamadır. Yağ debriyajı yağlamakla beraber soğutma işlevini de görür. Ayrıca asla debriyajınızın yağına katkı maddesi koymayınız. Aksi taktirde debriyajınız zarar gördüğü gibi garantiden de düşmektedir.

Yeni EBC debriyaj montaj alet takımları birçok modern motosiklet ve ATV debriyaj konfigürasyonlarına uyacak şekilde tasarlandı ve üretildiler. Ayrıca her ay yeni modeller de montaj takımı listemize ekleniyor. Bu aletlerle tası ya da ayırıcı sacları kavrayarak cıvataların motora veya debriyaja zarar vermeden kolaylıkla sıkılıp gevşetilmesini sağlarlar
ATV'nizde debriyajınızı değiştirirken iki alternatifiniz vardır;

1. Düşük Maliyetli Alternatif:
Sadece debriyaj balatalarını değiştirmek – bu motorunuzu hızlıca tekrar yürür hale getirir. Bunun için EBC firmasının mantar kaplama CK serisi debriyaj balatalarından temin etmeniz gerekmektedir. Sadece debriyaj balatalarını değiştirseniz bile yayları da değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eski yaylarınızı kullanmanız durumunda yeni debriyaj balatanız zayıflamış yaylar nedeniyle kaçırmaya ve çok erken aşınmaya sebep olur.

2. Tüm Debriyaj Yenileme
Dünyanın bir numaralı satıcısı EBC firmasının DRC Dirt Racer (Toprak Yarışcısı) Debriyaj setleri, motosikletinizin debriyajını komple yenileyebilmeniz için, fabrikadan çıktığı andaki set kalınlık ölçülerine birebir uyacak şekilde, balata, ayırıcı sac ve yaylardan oluşmaktadır

3. Debriyaj Yayları
Bu yaylar debriyaj sisteminizin en önemli parçalarından biridir. Kullanım ve ısıdan dolayı eskiyip eski güçlerini yitiren yaylar performansınızı olumsuz etkiler. Bu parçaların yeirne EBC'nin ürettiği ekstra güçlü yaylar sıyırmayı ve erken aşınmayı engeller.
Debriyaja ve tasa zarar vermemek için herzaman EBC'nin motorunuza uygun özel debriyaj montaj aletini kullanınız.