EBC Green Stuff Kevlar Balata

EBC Brakes 1997 yılında spor serisini pazara sunduğundan beri, EBC Greenstuff ürünü dünyada 3 milyon setten fazla performans otomotiv balatası satmıştır ve EBC spor balataları arasında en çok satan ürün olmuştur. EBC Brakes, farklı uygulamalar için farklı bir şekilde tasarlanmış olan üç Greenstuff balata serisine sahiptir. 

Küçük spor arabalar ve spor hatchbackler için Greenstuff 2000 serisi
 
Giriş seviyesi kamyon ve SUV’lar için Greenstuff 6000
 
Düşük toz atımlı kamyon ve SUV frenleri için Greenstuff 7000
 
200 beygir gücüne kadar olan arabaların sürücüsü tarafından beğeniyle kullanılan EBC 2000 serisi Greenstuff’ın, 2009 yılında 9. versiyonu piyasaya sunulmuştur ve bir kez daha organik sürtünmeli malzemelerin performans sınırları zorlanmıştır. Greenstuff’ın son versiyonu, düşük hızlarda hafif araçlarda pedal hissini arttırmak üzere çok daha yumuşak bir bileşen içermektedir. Bu ürün kullanım ömrü ve minimal disk aşınması ile orta seviye toz malzemesiyle üretilmiştir.
 
Pek çok hafif araba ve kit araba sürücüsü, Greenstuff 2000 serisini başarılı bir şekilde yarışlarda kullanmışlardır ve İngiliz Motorlu Araçlar Araştırma Enstitüsü’nde (MIRA) gerçekleştirilen testlerde, %15’e varan fren verimi artışıyla, 100 km/s hızla giden popüler spor hatchback arabayla yapılan frende, orijinal parçalara oranla yaklaşık 10 metre daha çabuk durma performansı sağlandığı gözlemlenmiştir.
 
Greenstuff 6000 serisi, off road yarış araçları için birinci seviye fren gelişimi olarak görülmektedir ve durma performansı açısından %15’e varan bir artış sağlayabilir. Bununla birlikte, Greenstuff 6000 sert ve uzun ömürlü bir balata değildir. Sürücüler, Greenstuff 6000’in yarış arabalarına oranla hafif kamyonlar ve SUV’larda daha az dayandığını görebilirler, ama garanti edilen süre boyunca kullanım sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. 6000 serisi, orta seviye toz atma ve iyi bir fren etkisiyle yüksek kaliteye sahip bir balatadır.
 
Greenstuff 7000 serisi, 6000 serisine oranla biraz daha sert bir balatadır ve yine 6000 serisine oranla toz atma oranını azaltmak ve biraz daha uzun ömürlü olmak üzere tasarlanmıştır. Kamyon ve SUV’lar (4x4) için harika ve kaliteli bir balatadır.
 
Greenstuff - 2000 Serisi - Premium Yol Balatası
 
200 beygir gücüne kadar olan arabalar için premium yol spor balatası. Yol sürüşü için tasarlanmıştır. Premium yol sürüşü için tasarlanmıştır ve 600°C’ya (1100°F) kadar daha iyi bir fren etkisi sunmaktadır. EBC Greenstuff, fren pedalına dokunduğunuz anda size rahatlıkla hissedebileceğiniz bir fren performansı sağlar. Toz atmama özelliğine sahip herhangi bir balata yoktur. Disk titremesini (yalpalamasını) engellemek için fren yapıldığında toz atılması gerekir. EBC balatası, daha az toza neden olmaktadır ve kolaylıkla temizlenebilmektedir. Özellikle disklerin aşınmış olması halinde, tüm balatalar rodaj sırasında daha fazla toza neden olur. Nominal sürtünme katsayısı değeri 0.55’tir. 200 beygir gücünün üzerindeki daha ağır ve daha hızlı arabalar ve araçlar için, daha az toza neden olan Redstuff’ı şiddetle tavsiye etmekteyiz.
 
Greenstuff - 6000 Serisi - 4x4
 
4x4 kullanımı için mükemmel bir çözüm olan bu Greenstuff formülü, 2000 serisine oranla biraz daha düşük sürtünmeye sahiptir (ortalama sürtünme katsayısı değeri 0.45 mm), ancak daha uzun bir kullanım ömrüne ve toz ve kum vs. gibi off-road koşullarına karşı daha iyi bir dirence sahiptir. Son derece düşük bir disk aşınması faktörüne sahiptir ve iyi bir kullanım ömrüne sahiptir.
 
Greenstuff - 7000 Serisi - 4x4 / SUV Üstün Fren Balatası
 
6000 serisine oranla biraz daha pahalı olan bu balatalar, EN ÜST SEVİYE SUV/4X4 ÖN FREN BALATASIDIR. Bu ürün, daha hızlı durdurma kapasitesine sahiptir ve daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Neredeyse sıfır toz atma özelliğine sahiptir ve özellikle EBC tarafından ağır 4x4’ler için sunulmaktadır. Bu balatalar, sessizlik konusunda garantilidir. Ortalama sürtünme katsayısı değeri 0.45 mm.dir. Özellikleri ve faydaları arasında oluklar, yivler ve şimler bulunmaktadır ve hızlı rodaj için EBC’nin Brake-in sürtünme hızlandırıcısı ile kaplanmıştır.
 
Yarışların son derece zorlayıcı ortamı nedeniyle, rallilerde, yarışlarda veya pist yarışlarında (pist yarışlarının frenler üzerinde daha yıpratıcı etkisi bulunmaktadır) kullanılan EBC ürünlerine ilişkin herhangi bir garanti bulunmadığını unutmayınız. Yükler, hızlar, pist uzunluğu ve formatı ve özellikle de sürüş stilleri çok fazla farklılık gösterebilmektedir ve balata ömrünü çarpıcı bir şekilde etkileyebilmektedir. Modern arabalarda bile bulunan Standard fren sistemleri yarış için tasarlanmamıştır ve yarış kullanımına uygun olmayabilir. "Yarış formülü” olarak adlandırdığımız balataya geçiş size bir yarış arabası vermez. Emniyetli bir test modunda, fren gücü, fren boşalması rezistansı ve aşınma ömrü açısından kullandığınız malzemelerin yarışa uygunlunu test edin. Beklenmedik kısa kullanım ömrü sorunlarıyla karşılaşmamak için, ürünleri yarış veya ralli arabalarına ilk olarak uygulama sırasında aşınmayı dikkatli bir şekilde takip edin. EBC Brakes ürünlerinin yarış kullanımındaki başarıları kanıtlanmış olsa da, tüm fren sorunları ve gereksinimlerini tek bir balata çözemez. Bu teknik yarış tavsiyesi, teknik personelimiz tarafından tamamen ücretsiz olarak verilen bir hizmettir. Bu tavsiyenin, herhangi bir garanti veya ön yargıda bulunulmadan verildiği kabul edilmektedir.